Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Od listopada 2017r. w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 9 w Gorzowie Wlkp. odbywają się zajęcia z pierwszej pomocy dla wychowanków przedszkola.


Poprzez takie zajęcia możemy już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Dzieci w czasie zajęć dowiadują się, jakie niebezpieczeństwa na nie czyhają i jak reagować w trudnej sytuacji, również tej zagrażającej zdrowiu i życiu. Przedszkolaki uczą się, jak wezwać pomoc, rozpocząć resuscytację, opatrzyć lekką ranę, czy też ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Dzieci dowiadują się, jak ważne jest bezpieczeństwo własne ratownika, czy też rozmowa z poszkodowanym.

Dzieci chętnie biorą czynny udział w zajęciach bez względu na to, czy temat dotyczy ćwiczeń na fantomie, czy opatrywania ran. Niewątpliwą przyjemnością dla przedszkolaków były zajęcia współprowadzone przez ratownika medycznego Pana Bartłomieja Galka, a także zajęcia z misiami. Ćwiczenia ratownicze na misiach oswajają dzieci z tematyką ratowania, pozwalają samodzielnie potrenować opatrywanie ran bandażem, czy też przyklejanie plastrów na drobne skaleczenia.

Niezmiernie cieszy również fakt, iż kadra przedszkola chętnie uczestniczy w zajęciach i okazuje wsparcie naszym wolontariuszom.

 

Projekt jest nowym działaniem Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy na terenie Oddziału Lubuskiego, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Pozytywne efekty naszych działań są już widoczne wśród przedszkolaków. Dzieci potrafią wezwać pomoc, wiedzą, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas udzielania pierwszej pomocy, ćwiczą umiejętność sprawdzenia czynności życiowych, wykonywania resuscytacji krążeniowo - oddechowej, a co najważniejsze oswajają się z pierwszą pomocą. W przyszłości nie będą bały się jej udzielać.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z dotychczasowych zajęć.

\"\\"\\\\"przedszkole2\\\\"\\"\"

Katarzyna Sawicka

wiczenia Komendanta Powiatowego 4 minuty Ciało obce First Responder Zapraszamy do Star Dadaju! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Zarz Uwaga! Krwotok z nosa POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU O JDP Wykaz E-maili JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków! 58 zł dla Cetowego! Bartoszyce Ostry dyżur Rowerowi Ratownicy Logo JDP Mali Joannici Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Nowa karetka w JDP Pozycja boczna bezpieczna gorzewo Prezydium Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Zawał serca Zostań członkiem Mistrzostwa w KPP dla Joannitów Kurs KPP - II Edycja Odszedł na wieczn służb Uwaga! Zmiana adresu ! Życzenia Wielkanocne dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Statut Kursy KPP - I Edycja Zabezpieczenie medyczne Kwidzyn One Way One Life 4 w Mr gowie! Czad Apel o pomoc dla Filipińczyków Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Wezwanie pomocy Spotkanie młodzieży w Buckow które decyduj o życiu GODNI NAŚLADOWANIA Wizyta w Biurze Głównym Kontakt Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Home Orneta Lidzbark Warmiński Iława Olsztynek czyli na ratunek topielcowi Pisz Wspieramy WOŚP ! Kursy pierwszej pomocy gowo Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Siedziba Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Akcja Prezent pod choink Stacje Prezent od Firmy PW Gamet Contacts Dzień Ratownictwa Medycznego Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Wesołych Świ Pobierz banery Joannitów Dzierzgoń Mamy Ratowników ! Zebraliśmy 774 Struktura organów JDP Giżycko Mali Joannici - Mali Ratownicy Pomoc ton cym Ostróda Obóz rehabilitacyjny Nie jest łatwo z Wielkanoc Wolne miejsca na KPP! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Malbork POKAZY W SZKOŁACH wiczenia Ratownicze

logo UE