Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Pierwsza pomoc:

1. Nie wyciągaj ciała obcego.
2.Wezwij pogotowie ratunkowe!!!
3. Zadbaj o własne bezpieczeństwo załóż rękawiczki
4. W oczekiwaniu na pogotowie zabezpiecz przedmiot, aby nie wypad z rany. Pozostający przedmiot w ranie jest takim "korkiem", który ogranicza krwawienie.
5. Aby zabezpieczyć przedmiot należy wziąć dwa zwykle bandaże zbliżonych rozmiarów wyciągnąć z opakowania i bez rozwijania przyłożyć po obu stronach przedmiotu i za pomocą plastrów lub bandaża przymocować do skóry tak aby przedmiot się nie poruszał i nie wypad.
6. Pozostań z poszkodowanym i nie pozwól mu się ruszać.
7. Czekaj na ekipę pogotowia.

cialo-obce2

Rowerowi Ratownicy Mistrzostwa w KPP Struktura organów JDP O JDP Siedziba Logo JDP Czad Dzierzgoń Kwidzyn Życzenia Wielkanocne Odszedł na wieczn służb Statut Dzień Ratownictwa Medycznego Wspieramy WOŚP ! dla Joannitów 4 minuty Nowa karetka w JDP Zarz Krwotok z nosa Kurs KPP - II Edycja Nie jest łatwo z Wielkanoc Uwaga! Zmiana adresu ! First Responder 58 zł dla Cetowego! Uwaga! Pomoc ton cym Dodatkowa karetka Zawał serca Regulamin członkowski Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Zapraszamy do Star Dadaju! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa gorzewo Pobierz banery Joannitów gowo Zebraliśmy 774 Pisz wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 wiczenia Komendanta Powiatowego Kursy KPP - I Edycja Wolne miejsca na KPP! Contacts Home Kontakt I RUNDA ENDURO RACE EXTREME One Way One Life 4 w Mr gowie! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! GODNI NAŚLADOWANIA Mali Joannici Prezydium Wizyta w Biurze Głównym Wezwanie pomocy Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Prezent od Firmy PW Gamet Zabezpieczenie medyczne Kursy pierwszej pomocy Iława POKAZY W SZKOŁACH Lidzbark Warmiński Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Apel o pomoc dla Filipińczyków! Apel o pomoc dla Filipińczyków które decyduj o życiu VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wesołych Świ POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Podaruj dzieciom chwile radości dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wykaz E-maili JDP Pierwsza Pomoc AED Obóz rehabilitacyjny Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Mamy Ratowników ! Spotkanie młodzieży w Buckow 21 Finał WOŚP ! czyli na ratunek topielcowi Giżycko Szkolna Służba Medyczna Orneta Zostań członkiem Ostry dyżur Ostróda Malbork Olsztynek Polityka plików cookies Akcja Prezent pod choink

logo UE