Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Pierwsza pomoc:

1. Nie wyciągaj ciała obcego.
2.Wezwij pogotowie ratunkowe!!!
3. Zadbaj o własne bezpieczeństwo załóż rękawiczki
4. W oczekiwaniu na pogotowie zabezpiecz przedmiot, aby nie wypad z rany. Pozostający przedmiot w ranie jest takim "korkiem", który ogranicza krwawienie.
5. Aby zabezpieczyć przedmiot należy wziąć dwa zwykle bandaże zbliżonych rozmiarów wyciągnąć z opakowania i bez rozwijania przyłożyć po obu stronach przedmiotu i za pomocą plastrów lub bandaża przymocować do skóry tak aby przedmiot się nie poruszał i nie wypad.
6. Pozostań z poszkodowanym i nie pozwól mu się ruszać.
7. Czekaj na ekipę pogotowia.

cialo-obce2

Szkolna Służba Medyczna Czad Wesołych Świ Logo JDP Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Zawał serca Apel o pomoc dla Filipińczyków! GODNI NAŚLADOWANIA Ciało obce Contacts Rowerowi Ratownicy Nowa karetka w JDP Ostry dyżur czyli na ratunek topielcowi Dodatkowa karetka Regulamin członkowski Bartoszyce Statut Pobierz banery Joannitów Olsztynek Nie jest łatwo z Wielkanoc dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Pisz Prezydium Dzierzgoń Pozycja boczna bezpieczna Obóz rehabilitacyjny 4 minuty Mamy Ratowników ! które decyduj o życiu Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Stacje Uwaga! Zmiana adresu ! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Kursy pierwszej pomocy Zabezpieczenie medyczne Kursy KPP - I Edycja gorzewo Spotkanie młodzieży w Buckow Polityka plików cookies Zostań członkiem Uwaga! Podaruj dzieciom chwile radości Malbork Akcja Prezent pod choink Zapraszamy do Star Dadaju! Home Odszedł na wieczn służb Pierwsza Pomoc AED POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Prezent od Firmy PW Gamet Życzenia Wielkanocne wiczenia Komendanta Powiatowego Wykaz E-maili JDP Kontakt Zebraliśmy 774 gowo Wizyta w Biurze Głównym I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Wezwanie pomocy VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych 58 zł dla Cetowego! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pomoc ton cym Kwidzyn Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie First Responder wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Struktura organów JDP Siedziba Iława Mistrzostwa w KPP 21 Finał WOŚP ! One Way One Life 4 w Mr gowie! Apel o pomoc dla Filipińczyków Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! O JDP Lidzbark Warmiński Kurs KPP - II Edycja Zarz Dzień Ratownictwa Medycznego Wspieramy WOŚP ! Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia dla Joannitów Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego

logo UE