Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

First Responder (FR; z ang.; osoba, która jako pierwsza znalazła się na miejscu zdarzenia) to projekt realizowany przez Joannici Dzieło Pomocy we współpracy z Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną, którego podstawowym założeniem jest szybsze i efektywniejsze udzielanie pierwszej pomocy w gminie.
fr
Projekt ten jest odpowiedzią na problem zbyt małej ilości karetek w Polsce, a co za tym idzie zbyt długim oczekiwaniem na pomoc. Problem stanowią także nieuzasadnione wezwania oraz niekiedy utrudniony dojazd karetki ze względu np. na zły stan polskich dróg. Dzięki projektowi FR możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na pomoc nawet o 10 minut.

First Responder zakłada utworzenie przeszkolonej z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy grupy osób, składającej się z wolontariuszy JDP oraz strażaków z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa ta ma za zadanie dotarcie specjalnym pojazdem do miejsca wezwania, towarzyszenie wozom bojowym straży podczas akcji ratowniczo-gaśniczej oraz przeprowadzenie zabezpieczenia medycznego.

Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Spotkanie młodzieży w Buckow Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Regulamin członkowski Statut Siedziba Zabezpieczenie medyczne Życzenia Wielkanocne Apel o pomoc dla Filipińczyków Wizyta w Biurze Głównym POKAZY W SZKOŁACH One Way One Life 4 w Mr gowie! Orneta Malbork Apel o pomoc dla Filipińczyków! Kursy KPP - I Edycja Uwaga! Zmiana adresu ! Stacje 4 minuty Akcja Prezent pod choink Obóz rehabilitacyjny Prezent od Firmy PW Gamet O JDP czyli na ratunek topielcowi Uwaga! Pierwsza Pomoc AED Ciało obce Zarz 58 zł dla Cetowego! Prezydium które decyduj o życiu Nie jest łatwo z Wielkanoc 21 Finał WOŚP ! Pozycja boczna bezpieczna wiczenia Komendanta Powiatowego Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Pobierz banery Joannitów POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Wspieramy WOŚP ! Zapraszamy do Star Dadaju! Home Nowa karetka w JDP Iława Mali Joannici Krwotok z nosa Kursy pierwszej pomocy Polityka plików cookies Wolne miejsca na KPP! Pomoc ton cym dla Joannitów Contacts gorzewo Kwidzyn Wykaz E-maili JDP Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Ostry dyżur gowo Olsztynek I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Wezwanie pomocy Dzierzgoń Zostań członkiem Szkolna Służba Medyczna wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Odszedł na wieczn służb Dodatkowa karetka Lidzbark Warmiński Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Bartoszyce dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Zebraliśmy 774 Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Dzień Ratownictwa Medycznego Pisz Zawał serca Rowerowi Ratownicy Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Struktura organów JDP Czad Mamy Ratowników ! Kurs KPP - II Edycja Ostróda

logo UE