Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Zapraszamy do Star Dadaju! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Orneta Logo JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Zabezpieczenie medyczne Wesołych Świ Uwaga! Zmiana adresu ! Wizyta w Biurze Głównym Mistrzostwa w KPP Spotkanie młodzieży w Buckow Kontakt Bartoszyce Prezent od Firmy PW Gamet One Way One Life 4 w Mr gowie! Polityka plików cookies które decyduj o życiu dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Uwaga! Wolne miejsca na KPP! First Responder Wykaz E-maili JDP Zebraliśmy 774 Zostań członkiem O JDP Kwidzyn Akcja Prezent pod choink Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Mamy Ratowników ! Wezwanie pomocy czyli na ratunek topielcowi Kurs KPP - II Edycja Mali Joannici Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Dodatkowa karetka Statut Giżycko dla Joannitów Czad Pomoc ton cym Odszedł na wieczn służb Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Obóz rehabilitacyjny Struktura organów JDP Kursy pierwszej pomocy 21 Finał WOŚP ! Pisz Zawał serca Życzenia Wielkanocne Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Pierwsza Pomoc AED Olsztynek Regulamin członkowski Nowa karetka w JDP Dzierzgoń wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 58 zł dla Cetowego! Malbork Podaruj dzieciom chwile radości Lidzbark Warmiński Pobierz banery Joannitów gowo Prezydium POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Apel o pomoc dla Filipińczyków! Nie jest łatwo z Wielkanoc GODNI NAŚLADOWANIA Dzień Ratownictwa Medycznego I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Stacje Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Pozycja boczna bezpieczna Szkolna Służba Medyczna Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Ostróda gorzewo VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Siedziba Contacts wiczenia Komendanta Powiatowego Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Iława Wspieramy WOŚP ! Rowerowi Ratownicy Zarz

logo UE