Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Kurs KPP - II Edycja Pierwsza Pomoc AED Zostań członkiem Struktura organów JDP Prezent od Firmy PW Gamet Mali Joannici Uwaga! Zmiana adresu ! First Responder Czad Spotkanie młodzieży w Buckow Mistrzostwa w KPP Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Rowerowi Ratownicy Dzierzgoń Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa O JDP Krwotok z nosa Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wesołych Świ Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Mamy Ratowników ! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Szkolna Służba Medyczna Apel o pomoc dla Filipińczyków Malbork Akcja Prezent pod choink Odszedł na wieczn służb dla Joannitów Wykaz E-maili JDP Ciało obce POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie One Way One Life 4 w Mr gowie! 4 minuty Pomoc ton cym Olsztynek Pobierz banery Joannitów Stacje wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Kontakt Siedziba 21 Finał WOŚP ! Wezwanie pomocy Zarz POKAZY W SZKOŁACH Bartoszyce Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Pisz Ostry dyżur Wspieramy WOŚP ! Podaruj dzieciom chwile radości Pozycja boczna bezpieczna VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Uwaga! 58 zł dla Cetowego! Kursy pierwszej pomocy Wolne miejsca na KPP! GODNI NAŚLADOWANIA gorzewo Obóz rehabilitacyjny Zawał serca Nie jest łatwo z Wielkanoc Prezydium Apel o pomoc dla Filipińczyków! Home Wizyta w Biurze Głównym Zabezpieczenie medyczne Zapraszamy do Star Dadaju! Kursy KPP - I Edycja Statut Contacts Logo JDP czyli na ratunek topielcowi wiczenia Komendanta Powiatowego Dzień Ratownictwa Medycznego Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Giżycko gowo Dodatkowa karetka które decyduj o życiu Lidzbark Warmiński Polityka plików cookies Ostróda dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Zebraliśmy 774 Kwidzyn

logo UE