Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Czad Wizyta w Biurze Głównym Ostry dyżur Wezwanie pomocy Iława Spotkanie młodzieży w Buckow I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Orneta Kwidzyn Contacts Struktura organów JDP Zostań członkiem Kursy KPP - I Edycja Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Życzenia Wielkanocne Logo JDP Ostróda Zapraszamy do Star Dadaju! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Pomoc ton cym 4 minuty Kursy pierwszej pomocy gowo Szkolna Służba Medyczna Apel o pomoc dla Filipińczyków Zawał serca gorzewo Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia które decyduj o życiu Regulamin członkowski POKAZY W SZKOŁACH First Responder Kurs KPP - II Edycja One Way One Life 4 w Mr gowie! Akcja Prezent pod choink Prezydium czyli na ratunek topielcowi Zebraliśmy 774 Ciało obce Giżycko Wesołych Świ dla Joannitów Pisz Mali Joannici Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Nie jest łatwo z Wielkanoc Kontakt POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Statut 58 zł dla Cetowego! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Wolne miejsca na KPP! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Malbork Dzień Ratownictwa Medycznego Siedziba Pozycja boczna bezpieczna Wykaz E-maili JDP GODNI NAŚLADOWANIA Mistrzostwa w KPP wiczenia Komendanta Powiatowego Zarz Bartoszyce Pierwsza Pomoc AED Krwotok z nosa Podaruj dzieciom chwile radości Uwaga! Zmiana adresu ! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Apel o pomoc dla Filipińczyków! Nowa karetka w JDP Home O JDP Dzierzgoń 21 Finał WOŚP ! Odszedł na wieczn służb Obóz rehabilitacyjny Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Mamy Ratowników ! Polityka plików cookies Dodatkowa karetka Olsztynek Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Prezent od Firmy PW Gamet Lidzbark Warmiński

logo UE