Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Wolne miejsca na KPP! One Way One Life 4 w Mr gowie! Bartoszyce Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Logo JDP Dzień Ratownictwa Medycznego Home Zabezpieczenie medyczne Spotkanie młodzieży w Buckow dzynarodowy Dzień Wolontariusza! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Kwidzyn Ciało obce POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Contacts Wykaz E-maili JDP First Responder Pomoc ton cym Stacje gorzewo Ostróda Nie jest łatwo z Wielkanoc dla Joannitów Siedziba Krwotok z nosa Mamy Ratowników ! Kontakt Rowerowi Ratownicy Kursy KPP - I Edycja Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Zawał serca Ostry dyżur Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Uwaga! Zmiana adresu ! Podaruj dzieciom chwile radości Szkolna Służba Medyczna Struktura organów JDP Zarz gowo Zapraszamy do Star Dadaju! Apel o pomoc dla Filipińczyków 4 minuty Mali Joannici Obóz rehabilitacyjny GODNI NAŚLADOWANIA Pobierz banery Joannitów Kurs KPP - II Edycja Zostań członkiem Iława Regulamin członkowski Wspieramy WOŚP ! Orneta wiczenia Komendanta Powiatowego które decyduj o życiu Prezent od Firmy PW Gamet Czad VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Nowa karetka w JDP Pisz Statut czyli na ratunek topielcowi Giżycko Dodatkowa karetka Wesołych Świ 21 Finał WOŚP ! Dzierzgoń wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Apel o pomoc dla Filipińczyków! Malbork O JDP Olsztynek Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Odszedł na wieczn służb Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Mistrzostwa w KPP Wezwanie pomocy Wizyta w Biurze Głównym Pozycja boczna bezpieczna Uwaga! Akcja Prezent pod choink Pierwsza Pomoc AED

logo UE