Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Mistrzostwa w KPP gorzewo Apel o pomoc dla Filipińczyków! Ostróda Pozycja boczna bezpieczna Krwotok z nosa Uwaga! Zmiana adresu ! dla Joannitów Kursy KPP - I Edycja VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Życzenia Wielkanocne GODNI NAŚLADOWANIA Contacts Obóz rehabilitacyjny Malbork Wizyta w Biurze Głównym Wezwanie pomocy Logo JDP POKAZY W SZKOŁACH Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Statut Kontakt Zabezpieczenie medyczne Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Dzień Ratownictwa Medycznego Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Bartoszyce Struktura organów JDP Uwaga! Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Rowerowi Ratownicy Pomoc ton cym Orneta O JDP Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Zawał serca Lidzbark Warmiński Polityka plików cookies Stacje Regulamin członkowski Ostry dyżur Kursy pierwszej pomocy Dodatkowa karetka POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Zostań członkiem Wykaz E-maili JDP 58 zł dla Cetowego! Szkolna Służba Medyczna Iława czyli na ratunek topielcowi Mamy Ratowników ! Nie jest łatwo z Wielkanoc Prezent od Firmy PW Gamet Zapraszamy do Star Dadaju! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie wiczenia Komendanta Powiatowego 21 Finał WOŚP ! Apel o pomoc dla Filipińczyków Pisz Kwidzyn Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie gowo Wspieramy WOŚP ! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Nowa karetka w JDP dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Home Prezydium Wesołych Świ Zarz Wolne miejsca na KPP! Akcja Prezent pod choink Giżycko Mali Joannici One Way One Life 4 w Mr gowie! Podaruj dzieciom chwile radości Spotkanie młodzieży w Buckow Odszedł na wieczn służb Kurs KPP - II Edycja Siedziba Olsztynek First Responder Pierwsza Pomoc AED Ciało obce Czad Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi

logo UE