Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Prezent od Firmy PW Gamet Akcja Prezent pod choink First Responder 4 minuty Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Dzień Ratownictwa Medycznego Zarz Iława Stacje Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Czad Uwaga! gorzewo Zapraszamy do Star Dadaju! Ostry dyżur wiczenia Komendanta Powiatowego I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU O JDP wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Contacts Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Wezwanie pomocy Mistrzostwa w KPP 58 zł dla Cetowego! GODNI NAŚLADOWANIA Zostań członkiem Życzenia Wielkanocne Zawał serca Zabezpieczenie medyczne dla Joannitów Pobierz banery Joannitów Orneta Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Szkolna Służba Medyczna Odszedł na wieczn służb dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Prezydium Siedziba Apel o pomoc dla Filipińczyków! Bartoszyce Podaruj dzieciom chwile radości Obóz rehabilitacyjny Kontakt Kwidzyn Lidzbark Warmiński Ostróda Dzierzgoń Kursy pierwszej pomocy Wesołych Świ Struktura organów JDP Wykaz E-maili JDP Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Zebraliśmy 774 Statut Regulamin członkowski Rowerowi Ratownicy One Way One Life 4 w Mr gowie! 21 Finał WOŚP ! Nowa karetka w JDP Pozycja boczna bezpieczna Mamy Ratowników ! Mali Joannici Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! czyli na ratunek topielcowi Spotkanie młodzieży w Buckow Giżycko Pierwsza Pomoc AED Wspieramy WOŚP ! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Olsztynek Pisz Kurs KPP - II Edycja które decyduj o życiu Kursy KPP - I Edycja Uwaga! Zmiana adresu ! Nie jest łatwo z Wielkanoc POKAZY W SZKOŁACH Dodatkowa karetka Wizyta w Biurze Głównym Apel o pomoc dla Filipińczyków gowo Malbork Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia

logo UE