Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Ostróda POKAZY W SZKOŁACH Siedziba Iława Giżycko Wspieramy WOŚP ! Struktura organów JDP VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych O JDP Kurs KPP - II Edycja Contacts Pomoc ton cym Odszedł na wieczn służb Polityka plików cookies Dzień Ratownictwa Medycznego wiczenia Komendanta Powiatowego czyli na ratunek topielcowi Mamy Ratowników ! Czad Stacje Wezwanie pomocy Rowerowi Ratownicy Ostry dyżur One Way One Life 4 w Mr gowie! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Obóz rehabilitacyjny Zostań członkiem GODNI NAŚLADOWANIA Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Nie jest łatwo z Wielkanoc Dzierzgoń Zabezpieczenie medyczne Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Kontakt 21 Finał WOŚP ! Ciało obce Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Logo JDP Pobierz banery Joannitów Spotkanie młodzieży w Buckow Akcja Prezent pod choink Zawał serca Kursy KPP - I Edycja First Responder Wykaz E-maili JDP Regulamin członkowski Prezent od Firmy PW Gamet Wizyta w Biurze Głównym Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia które decyduj o życiu Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Życzenia Wielkanocne Orneta Uwaga! Zmiana adresu ! Dodatkowa karetka Mali Joannici Apel o pomoc dla Filipińczyków! Pisz Malbork Kwidzyn Zebraliśmy 774 gorzewo Bartoszyce wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Pozycja boczna bezpieczna Uwaga! Szkolna Służba Medyczna 58 zł dla Cetowego! Olsztynek Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Podaruj dzieciom chwile radości Krwotok z nosa Zarz Mistrzostwa w KPP Pierwsza Pomoc AED Home Nowa karetka w JDP Prezydium dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wolne miejsca na KPP! Statut 4 minuty Lidzbark Warmiński Zapraszamy do Star Dadaju! gowo

logo UE