Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Pisz Dzierzgoń Dodatkowa karetka Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Statut Nie jest łatwo z Wielkanoc VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Pobierz banery Joannitów Uwaga! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie 4 minuty Pomoc ton cym Apel o pomoc dla Filipińczyków Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Podaruj dzieciom chwile radości Wizyta w Biurze Głównym Akcja Prezent pod choink Giżycko Nowa karetka w JDP Wezwanie pomocy Wspieramy WOŚP ! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Wolne miejsca na KPP! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wykaz E-maili JDP Lidzbark Warmiński Mamy Ratowników ! Zawał serca Czad gorzewo Uwaga! Zmiana adresu ! Prezydium Contacts Kurs KPP - II Edycja Mistrzostwa w KPP Struktura organów JDP Szkolna Służba Medyczna Kwidzyn Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Ostróda Dzień Ratownictwa Medycznego czyli na ratunek topielcowi Obóz rehabilitacyjny gowo Spotkanie młodzieży w Buckow Kursy KPP - I Edycja Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! dla Joannitów Mali Joannici które decyduj o życiu Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Kontakt Zebraliśmy 774 Bartoszyce Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Wesołych Świ POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Malbork Życzenia Wielkanocne Orneta Pierwsza Pomoc AED 58 zł dla Cetowego! Polityka plików cookies dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Odszedł na wieczn służb One Way One Life 4 w Mr gowie! Zostań członkiem Home Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Olsztynek Stacje Kursy pierwszej pomocy Zabezpieczenie medyczne Krwotok z nosa Logo JDP Ostry dyżur Zarz O JDP Regulamin członkowski GODNI NAŚLADOWANIA Iława POKAZY W SZKOŁACH

logo UE