Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Struktura organów JDP 21 Finał WOŚP ! Uwaga! Ostróda które decyduj o życiu Contacts Kurs KPP - II Edycja Wesołych Świ Życzenia Wielkanocne Kursy KPP - I Edycja Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Szkolna Służba Medyczna Olsztynek Orneta gorzewo Dzień Ratownictwa Medycznego Ostry dyżur Czad Giżycko Wizyta w Biurze Głównym Obóz rehabilitacyjny Apel o pomoc dla Filipińczyków! Polityka plików cookies POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Wspieramy WOŚP ! Zapraszamy do Star Dadaju! Prezydium wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Malbork POKAZY W SZKOŁACH Wykaz E-maili JDP First Responder Zarz Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! wiczenia Komendanta Powiatowego Bartoszyce Kontakt Spotkanie młodzieży w Buckow gowo Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Pomoc ton cym 58 zł dla Cetowego! Wezwanie pomocy Uwaga! Zmiana adresu ! Lidzbark Warmiński Zawał serca Ciało obce Nie jest łatwo z Wielkanoc Kursy pierwszej pomocy czyli na ratunek topielcowi Dodatkowa karetka Prezent od Firmy PW Gamet Mamy Ratowników ! Pierwsza Pomoc AED dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wolne miejsca na KPP! Pobierz banery Joannitów I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Pisz Home O JDP Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Logo JDP Akcja Prezent pod choink Mali Joannici Pozycja boczna bezpieczna Kwidzyn One Way One Life 4 w Mr gowie! Zabezpieczenie medyczne Podaruj dzieciom chwile radości Zebraliśmy 774 Mistrzostwa w KPP VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Dzierzgoń Odszedł na wieczn służb dla Joannitów Siedziba GODNI NAŚLADOWANIA Nowa karetka w JDP 4 minuty Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Stacje

logo UE