Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Czad Logo JDP wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Regulamin członkowski gowo Życzenia Wielkanocne VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Podaruj dzieciom chwile radości Spotkanie młodzieży w Buckow 4 minuty Szkolna Służba Medyczna które decyduj o życiu Zawał serca Orneta Akcja Prezent pod choink Mali Joannici Lidzbark Warmiński Mamy Ratowników ! Ciało obce POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Pomoc ton cym Pozycja boczna bezpieczna Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Pisz Prezent od Firmy PW Gamet Kontakt Zebraliśmy 774 58 zł dla Cetowego! Kwidzyn O JDP dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Zabezpieczenie medyczne Olsztynek Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie gorzewo Struktura organów JDP Iława Odszedł na wieczn służb Ostróda Pobierz banery Joannitów Wesołych Świ Kurs KPP - II Edycja First Responder 21 Finał WOŚP ! Pierwsza Pomoc AED Statut Uwaga! Zmiana adresu ! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Wykaz E-maili JDP Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Zostań członkiem Dodatkowa karetka Dzierzgoń Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wolne miejsca na KPP! Nowa karetka w JDP Zarz Rowerowi Ratownicy Uwaga! Wspieramy WOŚP ! GODNI NAŚLADOWANIA Nie jest łatwo z Wielkanoc wiczenia Komendanta Powiatowego Polityka plików cookies Prezydium Kursy pierwszej pomocy Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Apel o pomoc dla Filipińczyków dla Joannitów One Way One Life 4 w Mr gowie! POKAZY W SZKOŁACH czyli na ratunek topielcowi Stacje Obóz rehabilitacyjny Bartoszyce Wizyta w Biurze Głównym Apel o pomoc dla Filipińczyków! Ostry dyżur Wezwanie pomocy Krwotok z nosa

logo UE