Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Wesołych Świ Stacje Uwaga! Statut Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Giżycko Zabezpieczenie medyczne Szkolna Służba Medyczna Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia które decyduj o życiu Obóz rehabilitacyjny gorzewo Dzierzgoń Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Zostań członkiem O JDP Kursy pierwszej pomocy Czad Nie jest łatwo z Wielkanoc Wizyta w Biurze Głównym Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! gowo POKAZY W SZKOŁACH czyli na ratunek topielcowi Lidzbark Warmiński Zapraszamy do Star Dadaju! Prezydium Regulamin członkowski Apel o pomoc dla Filipińczyków 21 Finał WOŚP ! Siedziba Malbork Pozycja boczna bezpieczna Zarz Polityka plików cookies Pobierz banery Joannitów Ostróda Prezent od Firmy PW Gamet 4 minuty Apel o pomoc dla Filipińczyków! Akcja Prezent pod choink Rowerowi Ratownicy Bartoszyce Krwotok z nosa Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie 58 zł dla Cetowego! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Dzień Ratownictwa Medycznego Contacts First Responder Zawał serca Pierwsza Pomoc AED Uwaga! Zmiana adresu ! Mali Joannici Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Ciało obce Odszedł na wieczn służb VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Spotkanie młodzieży w Buckow Pomoc ton cym Olsztynek Wolne miejsca na KPP! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Podaruj dzieciom chwile radości Home POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Orneta Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa wiczenia Komendanta Powiatowego Mistrzostwa w KPP Kursy KPP - I Edycja GODNI NAŚLADOWANIA Struktura organów JDP Kwidzyn Nowa karetka w JDP Iława Logo JDP Dodatkowa karetka Wykaz E-maili JDP Pisz Wezwanie pomocy Ostry dyżur dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Kurs KPP - II Edycja Zebraliśmy 774 Kontakt Polacy na 10

logo UE