Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Wspieramy WOŚP ! Stacje Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Pozycja boczna bezpieczna 4 minuty Kursy KPP - I Edycja Nie jest łatwo z Wielkanoc Wezwanie pomocy Zostań członkiem Kontakt wiczenia Komendanta Powiatowego Obóz rehabilitacyjny Struktura organów JDP dzynarodowy Dzień Wolontariusza! GODNI NAŚLADOWANIA Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Pobierz banery Joannitów Ostry dyżur Lidzbark Warmiński Wizyta w Biurze Głównym Kwidzyn POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Regulamin członkowski Apel o pomoc dla Filipińczyków Ostróda Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Iława Podaruj dzieciom chwile radości Mamy Ratowników ! Wesołych Świ Siedziba gorzewo Spotkanie młodzieży w Buckow Bartoszyce Apel o pomoc dla Filipińczyków! Dzień Ratownictwa Medycznego Zapraszamy do Star Dadaju! Dodatkowa karetka Home Czad Contacts O JDP Kurs KPP - II Edycja Olsztynek gowo Pomoc ton cym dla Joannitów Prezent od Firmy PW Gamet Mistrzostwa w KPP Szkolna Służba Medyczna Krwotok z nosa które decyduj o życiu Rowerowi Ratownicy czyli na ratunek topielcowi Uwaga! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Polityka plików cookies Uwaga! Zmiana adresu ! Prezydium Mali Joannici Giżycko Statut Orneta Logo JDP Zabezpieczenie medyczne Malbork wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Odszedł na wieczn służb Dzierzgoń Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Ciało obce 21 Finał WOŚP ! One Way One Life 4 w Mr gowie! Pisz Zarz VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wolne miejsca na KPP! Pierwsza Pomoc AED Zebraliśmy 774 Życzenia Wielkanocne 58 zł dla Cetowego! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa

logo UE