Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Krwotok z nosa Dodatkowa karetka Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Dzień Ratownictwa Medycznego wiczenia Komendanta Powiatowego Kursy pierwszej pomocy Rowerowi Ratownicy Stacje Spotkanie młodzieży w Buckow Zabezpieczenie medyczne 58 zł dla Cetowego! Logo JDP Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Podaruj dzieciom chwile radości Zebraliśmy 774 Nowa karetka w JDP Prezent od Firmy PW Gamet Odszedł na wieczn służb Ostry dyżur Zostań członkiem dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Obóz rehabilitacyjny Akcja Prezent pod choink Apel o pomoc dla Filipińczyków 4 minuty Mistrzostwa w KPP Iława Kurs KPP - II Edycja Home gowo Polityka plików cookies 21 Finał WOŚP ! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie które decyduj o życiu Malbork I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Pomoc ton cym Szkolna Służba Medyczna Kursy KPP - I Edycja Siedziba Bartoszyce Pobierz banery Joannitów Zawał serca Wykaz E-maili JDP Kwidzyn GODNI NAŚLADOWANIA Wizyta w Biurze Głównym gorzewo Ostróda POKAZY W SZKOŁACH Contacts Mali Joannici Statut Ciało obce VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych One Way One Life 4 w Mr gowie! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Pisz Kontakt Uwaga! Zmiana adresu ! Zapraszamy do Star Dadaju! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pierwsza Pomoc AED Giżycko Wezwanie pomocy Apel o pomoc dla Filipińczyków! Nie jest łatwo z Wielkanoc Mamy Ratowników ! Olsztynek Regulamin członkowski Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU dla Joannitów Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wolne miejsca na KPP! Czad Zarz Lidzbark Warmiński Dzierzgoń czyli na ratunek topielcowi Wspieramy WOŚP ! Uwaga! O JDP Życzenia Wielkanocne Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie

logo UE