Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Rowerowi Ratownicy dla Joannitów Lidzbark Warmiński Prezydium Polityka plików cookies Zawał serca Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Krwotok z nosa Apel o pomoc dla Filipińczyków! Contacts Kursy pierwszej pomocy Dodatkowa karetka Apel o pomoc dla Filipińczyków Wolne miejsca na KPP! Zabezpieczenie medyczne Kwidzyn Podaruj dzieciom chwile radości które decyduj o życiu Odszedł na wieczn służb Szkolna Służba Medyczna Zebraliśmy 774 Iława Orneta Struktura organów JDP Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zarz Czad Ostry dyżur Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! First Responder Wspieramy WOŚP ! czyli na ratunek topielcowi wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Mistrzostwa w KPP Dzień Ratownictwa Medycznego Wesołych Świ VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Spotkanie młodzieży w Buckow Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Stacje Kurs KPP - II Edycja POKAZY W SZKOŁACH 58 zł dla Cetowego! Wezwanie pomocy Akcja Prezent pod choink GODNI NAŚLADOWANIA Regulamin członkowski Wykaz E-maili JDP Życzenia Wielkanocne Logo JDP Pozycja boczna bezpieczna Kursy KPP - I Edycja Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa gorzewo wiczenia Komendanta Powiatowego Pierwsza Pomoc AED Obóz rehabilitacyjny Mali Joannici One Way One Life 4 w Mr gowie! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Pobierz banery Joannitów Wizyta w Biurze Głównym Home Siedziba Dzierzgoń Nowa karetka w JDP 4 minuty Zostań członkiem Mamy Ratowników ! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Nie jest łatwo z Wielkanoc Pisz 21 Finał WOŚP ! Statut Prezent od Firmy PW Gamet Uwaga! Zmiana adresu ! Uwaga! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Olsztynek Malbork Giżycko Ciało obce O JDP Pomoc ton cym Kontakt gowo Joannici na TE 2012

logo UE