Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

gowo Dzień Ratownictwa Medycznego Wizyta w Biurze Głównym Uwaga! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Contacts Dodatkowa karetka Zabezpieczenie medyczne O JDP Stacje Wykaz E-maili JDP Siedziba Pomoc ton cym Rowerowi Ratownicy dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Kurs KPP - II Edycja Wesołych Świ Iława Ostróda One Way One Life 4 w Mr gowie! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Wezwanie pomocy Kursy KPP - I Edycja które decyduj o życiu Home Kwidzyn Uwaga! Zmiana adresu ! Statut 4 minuty Krwotok z nosa Mistrzostwa w KPP Nowa karetka w JDP Życzenia Wielkanocne First Responder 58 zł dla Cetowego! Pozycja boczna bezpieczna Regulamin członkowski Zebraliśmy 774 POKAZY W SZKOŁACH Zostań członkiem Logo JDP Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Kontakt Zarz Mali Joannici Pisz Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Wspieramy WOŚP ! Kursy pierwszej pomocy Olsztynek Zawał serca Pierwsza Pomoc AED POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Ostry dyżur Szkolna Służba Medyczna Orneta Prezydium dla Joannitów Akcja Prezent pod choink Malbork gorzewo Zapraszamy do Star Dadaju! Struktura organów JDP Pobierz banery Joannitów Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Polityka plików cookies Spotkanie młodzieży w Buckow Apel o pomoc dla Filipińczyków! Mamy Ratowników ! Dzierzgoń Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! 21 Finał WOŚP ! Czad Odszedł na wieczn służb I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Giżycko Prezent od Firmy PW Gamet Lidzbark Warmiński Wolne miejsca na KPP! Obóz rehabilitacyjny VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia GODNI NAŚLADOWANIA czyli na ratunek topielcowi

logo UE