Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

One Way One Life 4 w Mr gowie! Zostań członkiem Pobierz banery Joannitów Życzenia Wielkanocne Szkolna Służba Medyczna Orneta Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Mali Joannici Lidzbark Warmiński Dodatkowa karetka Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wolne miejsca na KPP! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Kontakt Akcja Prezent pod choink Kwidzyn Wykaz E-maili JDP Rowerowi Ratownicy czyli na ratunek topielcowi Dzierzgoń Polityka plików cookies Olsztynek POKAZY W SZKOŁACH Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Zapraszamy do Star Dadaju! Apel o pomoc dla Filipińczyków Zarz Wizyta w Biurze Głównym Struktura organów JDP Zabezpieczenie medyczne 4 minuty POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU First Responder wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 wiczenia Komendanta Powiatowego Pisz dla Joannitów Logo JDP Wspieramy WOŚP ! O JDP Mistrzostwa w KPP Siedziba Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zawał serca Stacje Pomoc ton cym 21 Finał WOŚP ! Krwotok z nosa gorzewo Giżycko Spotkanie młodzieży w Buckow Ostróda dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Kursy KPP - I Edycja Home Statut Pierwsza Pomoc AED gowo Malbork Ciało obce Prezydium Kursy pierwszej pomocy Regulamin członkowski Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Nowa karetka w JDP Prezent od Firmy PW Gamet Podaruj dzieciom chwile radości Ostry dyżur Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Dzień Ratownictwa Medycznego które decyduj o życiu Uwaga! Czad Wezwanie pomocy Mamy Ratowników ! Uwaga! Zmiana adresu ! Obóz rehabilitacyjny Nie jest łatwo z Wielkanoc Iława Zebraliśmy 774 Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie 58 zł dla Cetowego! Odszedł na wieczn służb

logo UE