Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

gorzewo Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Iława Zebraliśmy 774 58 zł dla Cetowego! Spotkanie młodzieży w Buckow I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Nowa karetka w JDP Życzenia Wielkanocne Akcja Prezent pod choink Kurs KPP - II Edycja Kursy pierwszej pomocy Malbork Wykaz E-maili JDP Odszedł na wieczn służb Dzień Ratownictwa Medycznego Zarz Contacts Apel o pomoc dla Filipińczyków! Nie jest łatwo z Wielkanoc Pisz Uwaga! Zmiana adresu ! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Wolne miejsca na KPP! czyli na ratunek topielcowi Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Pomoc ton cym Kursy KPP - I Edycja Wizyta w Biurze Głównym Wezwanie pomocy dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Statut Struktura organów JDP Mali Joannici Mamy Ratowników ! O JDP Logo JDP Ostry dyżur Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Mistrzostwa w KPP gowo GODNI NAŚLADOWANIA Wesołych Świ które decyduj o życiu Polityka plików cookies Szkolna Służba Medyczna VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Podaruj dzieciom chwile radości Uwaga! 4 minuty Olsztynek Obóz rehabilitacyjny Rowerowi Ratownicy Apel o pomoc dla Filipińczyków Kontakt 21 Finał WOŚP ! Siedziba POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Zostań członkiem Wspieramy WOŚP ! Dodatkowa karetka Pobierz banery Joannitów Zapraszamy do Star Dadaju! Czad Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Zabezpieczenie medyczne Prezent od Firmy PW Gamet Pozycja boczna bezpieczna Lidzbark Warmiński Bartoszyce Ostróda Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Pierwsza Pomoc AED Home dla Joannitów wiczenia Komendanta Powiatowego Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Stacje Orneta Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! First Responder Zawał serca Regulamin członkowski POKAZY W SZKOŁACH Dzierzgoń

logo UE